FILIP SALAČ SE CHYSTÁ NA FIM CEV REPSOL MOTO3 JUNIOR WORLD CHAMPIONSHIP 2017

Závodní sezona 2017 bude pro Filipa Salače doslova nadupaná. Nejen, že bude pokračovat v šampionátu Red Bull MotoGP Rookies Cup, ve kterém se v letošní sezoně dokázal prosadit, vyjet si celkové deváté místo a stát se tak nejlepším nováčkem, ale také vstoupí do celého šampionátu Mistrovství světa juniorů FIM CEV REPSOL MOTO3 JUNIOR WORLD CHAMPIONSHIP 2017, který je neméně prestižní jako RBRC (Red Bull MotoGP Rookies Cup), o čemž svědčí nabyté startovní pole jezdců mnoha národností.
Filip pokračuje ve šlépějích svého otce, jenž jezdil okruhy a motorsportu se tudíž začal věnovat již v útlém dětství. Je žákem 6. Základní školy v Mladé Boleslavi a navštěvuje sportovní třídu. Díky usilovné snaze svého otce se stal studentem prestižní španělské školy Cuna de Campeones, kde jako jediný cizinec získal titul mistra v kategorii MINI MOTO GP 110. Také řada jeho dalších úspěchů na Mistrovství světa a Evropy, kde byl věkově vždy jeden z nejmladších, je pro mnohé začátečníky velkou motivací a věříme, že Českou republiku bude v nabyté konkurenci hrdě a s velkým nasazením reprezentovat dále v roce 2017. Na tiskové konferenci v Autoklubu ČR byl dnes představen nový, ryze český team ve složení Filip Salač, český jezdec, partneři a Autoklubu ČR. Pro Filipa to tak bude velmi náročná závodní sezona, která se opět pojede nejen ve Španělsku, ale i v mnoha dalších zemích Evropy. V Red Bull MotoGP Rookies cupu ho čeká celkem sedm závodních víkendů ( 13 závodů) a v seriálu FIM CEV REPSOL MOTO3 JUNIOR WORLD CHAMPIONSHIP 2017 jich bude osm. „Filipovým velkým snem je dostat se jednou do Moto GP a my jsme moc rádi, že můžeme být součástí jeho nadějné a dobře našlápnuté kariéry. Jeho úspěchy motivují mladé začínající jezdce a ti jsou pro českou závodní motocyklovou scénu jedni z nejdůležitějších.“ dodává prezident Autoklubu ČR, Jan Šťovíček. Děkujeme všem partnerům, kteří se do tohoto projektu zapojili a podporují start prvního, ryze českého teamu na prestižní zahraniční juniorské soutěži, která startuje již v dubnu 2017 na španělském Circuito de Albacete.
Partnery teamu jsou Autoklub ČR, Montáže Brož s.r.o., KŠD LEGAL advokátní kancelář s.r.o., IRON Bohemia s.r.o., NOKAMOTO Hradec Králové, ORT Nový Bydžov s.r.o., MVR Motosport, , BSS Solutions, For Street Racing s.r.o., TYREX, Helmy SHARK, De‘ Longhi, MMB s.r.o., AIRBRUSHBENES.CZ, PlastymatCZ s.r.o., Flash team s.r.o. – KTM AUTHORISED DEALER

Sdílet