Kartingová akademie 2016

Kartingová akademie Autoklubu ČR našla velkou oblibu mezi dětmi a jejich rodiči. Tento projekt na rozvoj motokárového sportu měl v letošním roce čtyři zastávky po České republice a během roku tak prošlo výukou bezmála 300 dětí. Děti ve věku od pěti do deseti let si měly možnost vyzkoušet motokáry na motoristické slavnosti Legendy v Praze a v Olympijském parku Rio – Lipno. Akademie byla součástí také Barum Czech Rally Zlín a atraktivních závodů Czech Truck Prix v Mostě. Dětem byla zapůjčena motokára a kompletní výbava, absolvovaly hodinu a půl dlouhý instruktážní program s praktickými jízdami. Navazující akcí na jednotlivé Kartingové akademie byl dvoudenní Camp, který proběhl koncem října na závodní trati v Písku. Camp byl určen pro absolventy akademie, kteří si chtěli vyzkoušet kartingový sport na závodním okruhu. Z důvodu individuálního přístupu byl počet účastníků omezen, a proto se na všechny zájemce nedostalo. 

Na Campu byly děti rozděleny do tří skupin – Tygři, Žraloci a Orli. Aktivity probíhaly na třech stanovištích a to sport, výuka a jízda. Každé stanoviště mělo svého zkušeného instruktora. V průběhu zábavné výuky se děti učily vlajky, správný průjezd tratí, kreslily správnou stopu, montovaly kola na káře a sledovaly zajímavé onboardy. Sportovní část obsahovala cvičení, skákání přes švihadlo, běhání a různé hry v lese. Nejočekávanější částí byly jízdy. Probíhaly na zkrácené trati, kde si nováčci motokáru vyzkoušeli poprvé a absolventi Kartingové akademie si oživili své schopnosti. Před jízdou si účastníci závodní dráhu prošli a seznámili se s nástrahami celého píseckého okruhu. Vzhledem k počasí si děti vyzkoušeli jízdu jak na mokré, tak suché trati. Malí závodníci se nejvíce těšili na tři závěrečné závody po třech kolech. Byly k vidění pěkné a tvrdé souboje. Všichni dojeli do cíle a motokáry si odnesly jen pár ohnutých spojovaček a nárazníků. 
 
Noví zájemci nemusí zoufat, plánujeme pokračovat s akademií jak v zimních měsících na kryté trati, tak v průběhu příští sezony. Absolventi podzimního Campu se mohou již nyní těšit na jeho jarní pokračování. Veškeré informace najdete na stránkách Autoklubu ČR www.autoklub.cz nebo na facebooku Kartingová akademie.
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download huawei firmware
Download Best WordPress Themes Free Download

Sdílet