Čtyřkolky

Čtyřkolky se staly nedílnou součástí náplně volného času mnoha příznivců motorismu a i pracovním nástrojem lesáků, zemědělců a podobně.
Čtyřkolka se řadí dle zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, podle vyhlášky č. 341/2014 Sb., o schvalování technické způsobilosti vozidel, příloha č. 18, mezi motocykly – kategorie L. Přesněji do tzv. kategorie LB (lehká čtyřkolka), nebo LE (čtyřkolka). Podle obsahu motoru, výkonu motoru a hmotnosti se pak posuzuje, jakou kategorii řidičského průkazu musí řidič mít. Ve stručnosti, pro čtyřkolky do 15 kW a max. 400 kg postačuje ŘP sk. A, nebo sk. B1. Pro výkonnější čtyřkolky je nutno být držitelem skupiny B. Proto, ačkoliv je čtyřkolka zařazená v kategorii „motocykl“, na její řízení postačuje řidičský průkaz skupiny B (mimo čtyřkolky s obsahem do 50 ccm, s jiným než spalovacím motorem do max. 4 kW a max. rychlostí 45 km/h).
Řidič čtyřkolky musí dodržovat pravidla a omezení stejně jako motocyklista.
Řidič čtyřkolky (a spolujezdec) nesmí za jízdy kouřit, musí mít řádně na hlavě upevněnou přilbu, chránit si zrak a spolujezdec nesmí na čtyřkolce sedět bokem. Řidiči čtyřkolek často vyjíždějí na svých strojích zdolávat terén mimo pozemní komunikace, na připravených tratích, v pískovnách, lomech nebo polních cestách. Avšak i zde by měli dodržovat bezpečnostní pravidla, být vybaveni ochranou přilbou a nepřeceňovat své dovednosti.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
udemy paid course free download
download karbonn firmware
Download Premium WordPress Themes Free

Sdílet