Projekt Jedu na dřeň přivedl do registru už 1001 potenciálních dárců

Díky akci Jedu na dřeň se během Barum Czech Rally Zlín od roku 2015, podařilo získat už 1001 potenciálních dárců kostní dřeně. Letošní ročník Jedu na dřeň připsal na konto registru dárců 430 nováčků během čtyř dnů!
Už podruhé se Barum Czech Rally Zlín netočila pouze okolo rychlých aut. Své místo si během rally získal i projekt Jedu na dřeň, který má za cíl rozšířit Český národní registr dárců dřeně a pomoci tak zachránit životy pacientů s leukémií. S tímto nápadem přišla komunikační agentura Reklamní inženýři, která ho už podruhé úspěšně realizovala. Odběry probíhaly střídavě na dvou důležitých místech rally, a to na náměstí Míru ve Zlíně a v otrokovické servisní zóně. V čele s paní Zdenou Wasserbauerovou měli organizátoři projektu během rally plné ruce práce, nasazení se ale vyplatilo.
„Jsem nadšená, že se během čtyř dnů podařilo získat takové množství nových dárců do registru. Statisticky tak už dokážeme pomoci až devíti pacientům, protože průměrně každý 120 registrovaný se stává dárcem,“ komentuje úspěch akce Wasserbauerová, které se podařilo do registru přivést už několik tisíc potenciálních dárců.
„Mám radost, že projekt Jedu na dřeň s podporou Autoklubu ČR pokračuje a těší se pozitivním ohlasům. Fanoušci rally prokázali, že mají srdce na správném místě a není jim lhostejné zdraví ostatních,“ říká za Barum Czech Rally Zlín zástupce ředitele Jan Regner.
„Vaše aktivita při organizaci náboru během Barum rally je úctyhodná, neboť více než 400 nových dárců za jediný víkend ještě před 4 lety představovalo nábor za 3 měsíce. Děkujeme!“ MUDr. Pavel Jindra, Ph.D., vedoucí lékař ČNRDD
„Lidé mají zájem pomáhat ostatním, ale musí se jim jít naproti. Dárcovství kostní dřeně je bohužel neprávem opředené bolestivými představami, to plyne pouze z nedostatečné informovanosti. Naším posláním tedy je, i vysvětlit lidem, co znamená zápis do registru a jak dárcovství probíhá“, vysvětluje Martina Kobližková z agentury Reklamní inženýři.

Projekt Jedu na dřeň po Barum Czech Rally Zlín pokračuje za podpory Autoklubu ČR o nadcházejícím víkendu na Czech Truck Prix v Mostě.

WEB: www.jedunadren.cz
FACEBOOK: www.facebook.com/Jedunadren
YOUTUBE: www.youtube.com/user/barumczechrallyzlin
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
lynda course free download
download huawei firmware
Download WordPress Themes Free

Sdílet