Jakub Terešák na třetím místě závodu MS juniorů v motokrosu

Každý rok v srpnu se koná jediný závod Mistrovství Světa juniorů v motokrosu a juniorů družstev. Tentokrát se celé odehrálo v Ruském Orlyonoku v Krasnodarském kraji. Již jen dopravit motocykly a výstroj do Ruska byl skoro nadlidský čin. Doprovodné vozidlo, které vyrazilo již v neděli, dorazilo na závodiště až ve čtvrtek z důvodu zdržení na hranicích.
Českou republiku reprezentovali
ve třídě 125 Jakub Terešák a Petr Polák a ve třídě 85ccm Martin Venhoda a Radek Větrovský. Na velmi rychlé trati, plné skoků se nejlépe adaptoval Kuba Terešák a již v měřeném tréninku naznačoval, že by z ,,toho“ něco mohlo být. V prvním nedělním závodě dokonce odstartoval jako první a za holeshot si vydělal 1000 €. V jízdě pak na něj dotíral holandský rychlík Roan Van De Moosdijk, který nakonec jízdu vyhrál a kolo před cílem Kubu předjel ještě Belgičan Jago Geerts, který je úřadujícím Mistrem Evropy. Takže žádná ostuda. 

Ve druhé rundě se v první zatáčce Jakub ,,háknul“ se slovincem Pancarem a začala stíhací jízda z 12. místa, kde Kuba kolo před koncem jízdy předjel Australana Rileye Dukese a bylo z toho opět třetí místo. Byl to velký výkon Kuby Terešáka, který zápasí s nemocí a již týden je na antibiotikách.
Petr Polák dojel v první jízdě na 9.místě a ve druhé na 10.místě, celkově si vyjel krásné 9.místo. Ve třídě 85ccm si pro celkové 12.místo dojel Martin Venhoda a pro 16.místo Radek Větrovský
Celkově po součtech bodů všech jezdců, skončili naši jezdci v družstvech na perfektním 4.místě. Děkujeme našim závodníkům a celému týmu za parádní reprezentaci a gratulujeme k celkovému umístění. Obrovská gratulace putuje především Kubovi Terešákovi.
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
online free course
download karbonn firmware
Download Best WordPress Themes Free Download

Sdílet