Fanoušci Barum Czech Rally Zlín zachraňovali v loňském roce životy. Úspěšná kampaň Jedu na dřeň! má pokračování i letos

Před rokem mi na leukémii zemřel přítel. Můj bratranec nezvládl boj s leukémií. Dělám to přece i pro své děti. S takovými důvody se na loňské barumce zapisovali lidé ve Zlíně a Otrokovicích do registru dárců kostní dřeně. Díky akci Jedu na dřeň! vstoupilo do registru 571 nových potenciálních dárců kostní dřeně. Zájem daleko předčil očekávání organizátorů a dokázal, že fanouškům motorsportu není lhostejný osud pacientů s onkologickým onemocněním.

Letošní ročník Barum Czech Rally Zlín nabídne pod patronací Autoklubu ČR pokračování projektu. Realizaci opět zajistí komunikační agentura Reklamní inženýři, ve které projekt vznikl. „Díky významné podpoře Autoklubu ČR a pořadatele Barum Czech Rally Zlín můžeme letos uskutečnit pokračování akce Jedu na dřeň! a pokusit se najít dárce pro nemocné, kterých bohužel neubývá. Naší prací je především osvěta, vždyť v ČR je v registru pouze 0,5% populace, zatímco v Německu je to 6%. Potenciálním dárcům nabídneme maximální komfort. Odběrná místa budou v servisní zóně a na startu i v cíli soutěže.“ Říká Jan Čada ze společnosti Reklamní inženýři.
„Jsem nadšená, že se během jediného víkendu podařilo získat takové množství nových dárců do registru. Statisticky tak dokážeme pomoci i pěti pacientům, protože průměrně každý 120 registrovaný se stává dárcem,“ komentuje úspěch akce Zdena Wasserbauerová, které se podařilo do registru přivést na šest tisíc potenciálních dárců.

Tento výsledek je skutečně vynikající, neboť získat takové množství dárců během pouhých tří dnů je výkon pozoruhodný, ne-li téměř nadlidský.“ Mgr. Daniel Pagáč, MBA ředitel ČNRDD
Barumka spolu se svými fanoušky tak i letos ve spolupráci s Autoklubem ČR přispěje k záchraně těžce nemocných pacientů. 

Termíny a místa odběrů: 
úterý 23.8. 18:00 – 21:00 náměstí Míru, autogramiáda posádek 
pátek 26.8. 13:00 – 19:00 start náměstí Míru Zlín 
sobota 27.8. 13:00 – 22:00 servisní zóna Otrokovice 
neděle 28.8. 9:00 – 14:00 servisní zóna Otrokovice 15:00 – 18:00 cílová rampa náměstí Míru Zlín

Každý 4. pacient správného dárce nenajde. Co když budete právě vy ten jediný, kdo ho může zachránit? Díky 2 mililitrům krve a 5 minutám času můžete zachránit život dospělého nebo dítěte.
WEB: www.jedunadren.cz
FACEBOOK: https://www.facebook.com/Jedunadren
YOUTUBE: https://www.youtube.com/user/barumczechrallyzlin

Sdílet