Na EMX OPEN v chorvatském Zaboku zvítězil Martin Michek

Druhý díl evropského šampionátu kubatury EMX OPEN se po Slovinsku přesunul do chorvatského Zaboku. Místní organizátoři se snažili, připravili kvalitní podnik a odměnou za vykonanou snahu jim bylo příjemné počasí. Někteří borci už zde ale chyběli, kupříkladu vítěz úvodního klání – slovinská super hvězda Tim Gajser (Honda), který ve stejný termín si plnil své povinnosti v seriálu mistrovství světa. A plnil si je velice dobře, neboť Velkou cenu Argentiny v prestižní třídě MXGP jasně opanoval!

Ale vraťme se do Zaboku, zde už po součtu dvou jízd kraloval český reprezentant týmu Buksa/Ados KTM – Martin Michek, když postupně zaujal druhé a první místo. Na celkové stříbro dosáhl domácí (dobře naladěný) závodník Peter Irt (1/2) sedlající Ymahu. Zkušený matador Petr Bartoš (Orion Racing KTM) dojel dvakrát třetí a doplnil tak stupně vítězů. „Letos mám silnější motocykl, postupně cítím že zrychluji, tak snad na Slovensku to potvrdím a doma při mistráku v Pacově bych chtěl fanouškům ukázat, že jsem připraven bojovat o přední umístění,“ podotkl po závodě v Zaboku Bartoš.

Další Čech Petr Michalec (Honda, 6/4) upadl v druhé rundě ze slibné pozice a tak nakonec obsadil bramborovou medaili, celkově desátý skončil Ondřej Brendl (MAX 2 Suzuki, 11/11). Jonáš Nedvěd (Orion KTM Team, 7/0) měl technické problémy v druhém motu, z tohoto důvodu byl klasifikován celkově až jako čtrnáctý, ke své smůle řekl: „Škoda, hodně ten výpadek z druhé rozjížďky zamrzí, protože celý víkend jsem podával zajímavé výkony a mohlo to být podepsané bodově i celkově. Čili co se dá dělat – je to sport, už se připravuji na Šenkvice a potom přirozeně na Pacov.“ Na evropské body ještě dosáhl za šestnáctou příčku letos debutující – sedmnáctiletý Plzeňák Jakub Mencl.

V průběžné klasifikaci EMX OPEN se do čela dostal loňský šampion Martin Michek, za nim už je ostřílené duo z minulého ročníku Petrové – Bartoš a Michalec. Evropský seriál se nyní přesouvá (17. dubna) na známou, divácky atraktivní dráhu do slovenské Šenkvice.

Celkové pořadí českých jezdců na EMX OPEN po Slovinsku a Chorvatsku:

1. M. Michek (CZE) – 89 b.
2. P. Bartoš (CZE) – 73b.
3. P. Michalec (CZE) – 66b.
7. O. Brendl (CZE) – 41b., 
13. J. Nedvěd (CZE) – 32b.,
21. J. Mencl (CZE) – 19b.
Gratulujeme našim vítězům!
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
online free course
download karbonn firmware
Premium WordPress Themes Download

Sdílet