Vyhlášení motoskijöringu 2016

V zasedací místnosti Autoklubu České republiky byli v sobotu vyhlášeni mistři republiky motoskijöringu v seriálu „Orion Shiva KTM Cup 2016“. Vzhledem k letošní nepovedené zimě se vyhlašovalo na základě výsledků jednoho jediného závodu v jihočeských Chotčinách, který se konal 24.1.2016. Mistry se tak stali Josef Mńuk s Filipem Langerem, kteří tak navázali na úspěšnou sezónu 2013, kdy rovněž získali mistrovský titul.
Co můžeme říci k sezóně 2016? Byla podobná, jako některé sezóny v minulosti, kdy se třikrát také vyhlašovalo na základě jednoho závodu. Mistry se stali Čiháček – Kavka (1998), Švorc – Drašnar (2007) a Mohaupt – Hotový (2014). Ještě horší byla sezóna 2008, kdy se nepodařilo uspořádat ani jediný závod.

Seriál začal docela dobře, když se 24.1.2016 odjel 1. plánovaný závod. V té době nikdo nepředpokládal, že to bude zároveň závod poslední. Ale takové jsou zimní závody a s nepřízní počasí se nepotýká pouze motorsport, ale i ostatní sportová odvětví. Velké díky patří chýnovským pořadatelům i místním hasičům za uspořádání závodu.

Letošní mistři si takto vylepšili bilanci v historické tabulce, které je počítána ze všech odjetých závodů od roku 1998. Dostali se s 560 body na 8. pozici. Tabulku stále vedou s obrovským náskokem sněhoví mistři – klášterečtí bratři Šrolerové, kteří mají na svém kontě bodů 1332. Určitě milým překvapením bylo celkové 5. místo Vetešníka s Procházkou, kteří letos do MČR přešli z Orlického poháru 2015.

Poprvé bylo mistrovství vypsáno i pro samostatnou třídu MX2. Pro menší počet jezdců, než předepisují řády (min. 5), mistr vyhlášen nebyl, nicméně organizátoři počítají s MX2 i pro budoucí sezónu. V dalších plánovaných závodech se mělo závodit i v Orlickém poháru, který byl určen pro začínající a hobby jezdce. Někteří z hobby jezdců se alespoň svezli na chýnovském závodě, který ale do poháru započítán nebyl. A co nám řekli nejúspěšnější jezdci 2016?

1. místo:
Josef Mňuk a Filip Langer – závod v Chotčinách se jim vydařil, vyhráli všechny kvalifikační jízdy i jízdu finálovou, dařilo se jim dobře startovat, na místní trati navázali na vítězství z roku 2013. Trať byla těžká hlavně pro lyžaře. Ale šance byly pro všechny jezdce stejné, vzhledem k mírné zimě vlastně nikdo z nich neměl pořádně natrénováno.

2. místo:
Patrik Šroler a Miroslav Šroler – po loňské zkušební sezóně se silnou dvoudobou Hondou 500 opět přezbrojili. Pro letošní rok změnili značku motocyklu – na trati se objevili s červenou dvoutaktní Betou 300. I když jim v Chotčinách příliš nešly starty, s výsledkem jsou maximálně spokojeni.

3. místo:
Lukáš Mohaupt a Václav Hotový (dvojnásobní mistři z let 2014 a 2015) – v Chotčinách jezdili trochu nevyrovnaně, ve finále měli lehký pád v době, kdy byli na 2. pozici. V současné době je jezdec Lukáš hrdým otcem malého Lukáška, který se narodil několik dnů před vyhlášením mistrů.

Výsledky MČR 2016:

1. Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 23 bodů
2. Patrik Šroler – Miroslav Šroler, SMK Klášterec nad Orlicí, Beta 300 2T, 19 bodů
3. Lukáš Mohaupt – Václav Hotový, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 16 bodů
4. Michal Roušavý – Lukáš Mareš, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 13 bodů
5. Zdeněk Vetešník – Jaroslav Procházka, SMS Pardubice, Honda 250 2T, 11 bodů
6. Josef Švorc – Patrik Kříž, SMS Pardubice, KTM 450 4T, 10 bodů

Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
free online course
download lava firmware
Download Best WordPress Themes Free Download

Sdílet