1. závod MČR v motoskijöringu 24.1.2016

Úvodní závod seriálu Mistrovství ČR „ORION – SHIVA KTM CUP 2016“ se podařilo uskutečnit na trati v Chotčinách členům Motosportu Chýnov v AČR ve spolupráci s místními dobrovolnými hasiči. V elitní kategorii MČR se více jak tisícovce spokojených diváků představilo celkem 16 dvojic.
I když byla obleva, podařilo se odjet regulérní závody. Jezdci a hlavně pak jejich lyžaři si ale užili své. Jízdu od jízdy se povrch trati měnil. Původní trať na bílém ujetém sněhu se postupně měnila na trať s povrchem ze sněhu i hlíny. Ale jezdci motoskijöringu jsou na takové trati zvyklí a musí se těžké trati přizpůsobit.

Kvalifikací prošli suverénně mistři ČR z roku 2013 Josef Mňuk s Filipem Langerem. Ani v jedné ze svých 3 jízd nepoznali hořkost porážky a vyhráli tak kvalifikaci a získali zároveň ještě 3 bonusové body do tabulky seriálu. Na 2. pozici byli bratři Šrolerové – nejúspěšnější jezdci celé motoskijöringové historie. Do roku 2015 nasbírali celkem 1 313 mistrovských bodů!! Pro letošní rok změnili značku motocyklu – na trati se objevili s dvoutaktní Betou 300. Loňští mistři Mohaupt s Hotovým se v kvalifikaci neustále zlepšovali (postupně 3., 2. a nakonec 1. místo). Na start finále tak nastupovali z 3. pozice.

Vzhledem k počtu jezdců se jelo i finále „B“. Poslední 2 postupová místa si poctivě vybojovali Roušavý s Marešem a nakonec i legendární Jan Zářecký, který jako jediný jezdec nevynechal žádný mistrovský závod. Chotčiny tak byli jeho 108. závodem v MČR!

Hned po startu finále „A“ se na čele usadili Josef Mňuk s Filipem Langerem. A i když se další jezdci snažili, na skvěle jedoucí jezdce Mňuk Racing Teamu neměli. Josef Mňuk s Filipem Langerem v Chotčinách vyhráli všechny své jízdy. Navázali tak na své vítězství na místní trati z roku 2013. Za nimi se dlouho drželi loňští mistři Mohaupt s Hotovým, po 2 kolech ale měli lehký pád a dostali se před ně bratři Šrolerové. Určitě překvapením bylo celkové 5. místo Vetešníka s Procházkou, kteří letos do MČR přešli z Orlického poháru 2015. Závod byl vypsán i pro třídu MX2, ale pro nedostatečný počet jezdců nebyl do MČR započítán. Pořadatel ale stejně odměnil nejlepší jezdce MX2, kterými byli domácí Matouš Matějů s Pavlem Černým.

1. Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 8:56,66
2. Patrik Šroler – Miroslav Šroler, SMK Klášterec nad Orlicí, Beta 300 2T, 9:06,58
3. Lukáš Mohaupt – Václav Hotový, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 9:13,24
4. Michal Roušavý – Lukáš Mareš, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 9:24,25
5. Zdeněk Vetešník – Jaroslav Procházka, SMS Pardubice, Honda 250 2T, 9:27,89
6. Josef Švorc – Patrik Kříž, SMS Pardubice, KTM 450 4T, 10:15,64

V Chotčinách se jel ještě volný závod v motoskijöringu pro začínající a nelicenční jezdce. Do závodu nastoupilo 26 dvojic. Už od kvalifikačních jízd závod ovládli Kavka se Sabotou na loňském Šrolerově stroji a loni vítězové Orlického poháru. Za nimi jedoucí Jerie s Rumlem se snažili, ale na vítězství nedosáhli.

1. Jiří Kavka – Pavel Sabota, Žamberk, Honda, 6:49,97
2. Martin Jerie – Roman Ruml, Jilemnice, Kawasaki, 6:51,24
3. Jurij Povopič – Radek Jirges, Hnátnice, KTM, 7:42,03

Podle kalendáře by se další závod měl jet tuto sobotu v Letohradu. Ale předpověď počasí není pro motoskijöring příliš optimistická. O uspořádání závodu se rozhodne v polovině týdne a budeme o tom včas informovat. 

Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
lynda course free download
download huawei firmware
Download Premium WordPress Themes Free

Sdílet