Seriál MČR 2016 v motoskijöringu

Na kalendářní poradě s pořadateli byl 11.12.2015 schválen sportovní kalendář Mistrovství České republiky v motoskijőringu 2016. Pojede se opět jako Mistrovství ČR „ORION – SHIVA KTM CUP 2016“ a v plánu je celkem 5 mistrovských závodů. Na rozdíl od minulých let kalendář počítá s pozdějším začátkem motoskijöringové sezóny ke konci ledna, kdy by snad měly být lepší sněhové podmínky. Závodit se bude na tratích:

24. 1. 2016 Chotčiny (u Chýnova) (neděle)

30. 1. 2016 Letohrad (sobota)

06. 2. 2016 Horní Město (u Rýmařova) (sobota)

07. 2. 2016 Klášterec nad Orlicí (neděle)

13. 2. 2016 Dobřany v Orlických horách (sobota)

První závod je naplánovaný do Jižních Čech. Pojede se na trati v Chotčinách u Chýnova, kde se zatím MČR jelo pouze jednou (v roce 2012). Podle organizátorů seriálu by měly být na tamní trati nejlepší sněhové podmínky z okolí Chýnova. Je škoda, že výstavba už nedovoluje závodit na pěkné trati v Želči.

Druhý závod se pojede na trati u koupaliště v Letohradě. Pokud by se zima vydařila, jezdci by se zde krásně svezli na rychlé trati i s početnou diváckou účastí.

Další víkend závody zavítají na Severní Moravu. V Horním Městě u Rýmařova opět najdou dlouhou trať, přátelské prostředí i bohaté občerstvení.

Hned další den se pojede na jedné z nejznámějších tratí v Klášterci nad Orlicí. Tam měl mistrovský motoskijöring svoji premiéru 7. 2. 1998 a od té doby se zde jelo kromě sezóny 2008 pokaždé.

Seriál závodů MČR v motoskijöringu vyvrcholí finálovým závodem v Dobřanech v Orlických horách, kde budou po závodě na rychlé a atraktivní trati dekorování i mistři republiky 2016.

Je škoda, že se letos do seriálu nepřihlásili snaživí pořadatelé z Martinic v Krkonoších, kteří dokázali uspořádat závody i přes nepříznivé podmínky a nedostatku sněhu. Novinkou je vypsání kategorie MX2, ve které pojedou mladí jezdci do 21 let o mistrovský titul na dvoutaktních strojích 125 ccm a čtyřtaktech 250 ccm. Pokud jich bude dostatečný počet, pojede se samostatné finále MX2.

Závody MČR se pojedou stejným systémem, který se osvědčil v posledních 2 sezónách, t.zn. s kvalifikačními jízdami, které vyvrcholí hlavní finálovou jízdou, ve které pojede 10 nejlepších dvojic. I nadále budou jezdci získávat mistrovské body za první 3 místa v kvalifikaci. Pro lepší přehlednost budou startovní čísla vydávána od 1 do 20 (Open) a od 21 do 30 (MX2). Nejúspěšnější jezdci ze sezóny 2015 mají pochopitelně startovní číslo podle celkového umístění v seriálu.

Závodů se mohou účastnit jezdci a lyžaři, kteří jsou držiteli platné licence pro motokros nebo enduro všech stupňů (mezinárodní licence, národní licence A, B, C nebo licence pro motoskijöring vydané prostřednictvím AČR nebo jiných FMN v rámci FIM). Lyžař může také startovat s licencí „L“. Mistrovský titul budou obhajovat dvojnásobní mistři Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým, kteří byli suverénní hlavně v sezóně 2015. Ale motoskijöring je sport vyrovnaný a o titul se může ucházet řada dalších kvalitních dvojic.

Po dobrých zkušenostech z minulých 3 sezón pořadatelé vypisují i závody „O pohár Orlických hor“. Jsou určeny pro nelicenční jezdce, kteří tak budou moci závodit na tratích MČR. Kromě závodů v jihočeských Chotčinách se Pohár pojede na všech ostatních tratích. Jezdci pojedou o zajímavé ceny i finanční odměny, uvidí je i televizní diváci. Seriál bude vyhlášen společně s MČR po závěrečném závodu v Dobřanech v Orlických horách. Jihočeští pořadatelé ale také počítají s vypsáním podobného závodu pro začínající hobby jezdce. V sezóně 2015 startovalo v Poháru neruvěřitelný počet 42 dvojic.

A tak jen můžeme doufat, aby nám zima přála a byly takové sněhové podmínky, které by dovolily uspořádat kvalitní závody. O veškerém dění budeme pravidelně informovat.
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
free download udemy paid course
download mobile firmware
Download WordPress Themes

Sdílet