Zlatá přilba 2015 je za námi

S velkým sportovním úspěchem skončil letošní závod o Zlatou přilbu 2015. Pardubický plochodrážní klub uspořádal opět ve dnech 18. – 20. září unikátní svátek ploché dráhy. 

Není ve světě závod, ve kterém by na startu bylo tolik jezdců a i počet třicet dva rozjížděk ve kterých se rozhoduje o vítězi je unikátní. Navíc se na plochodrážním stadionu ve Svítkově uskutečnil v pátek závod o Zlatou stuhu juniorů (mimochodem také nejstarším volném juniorském závodu světa) ve kterém startovalo 24 jezdců a 12 jezdců na motocyklech o objemu do 250 ccm a bojovalo v takzvaném Jawa cupu. Sobotní finále Mistrovství světa, které se uskutečnilo v Pardubicích po sedmé a přivedlo na start 18 jezdců. Pozorný čtenář tak jistě už spočetl, že v Pardubicích o víkendu závodit celkem 92 jezdců i s náhradníky v celkem devadesáti jízdách. To je něco co si nedovolí nikdo na světě. 

Nejsledovanější je samozřejmě závod o Zlatou přilbu. Tu vyhrál Chorvat Jurica Pavlic, když po pět a půl kola vedoucí Polák Patrik Dudek měl v posledním kole defekt motocyklu. V neděli se představila ve Svítkově tak kvalitní startovní listina, že jen famózní výkon některého z českých jezdců by mohl ukončit čekání na vítěze z domácích luhů a hájů. Bohužel výborný výkon Zdeňka Holuba stačil „jenom“ na místo jedenácté. 

Titul mistra světa v kategorii juniorů ukořistil Polák Bartosz Zmarzlik, Zlatou stuhu vyhrál Australan Max Fricke a Jawa cup nejmladších jezdců vyhrála dvojice složená s Kennetha Jürgensena z Dánska a Brita Kyle Bickleye. 

Závody navštívilo během všech tří dnů více jak sedmnáct tisíc diváků
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy course download free
download karbonn firmware
Download Best WordPress Themes Free Download

Sdílet