Mistrovství světa v motokrosu v Lokti

Poslední červencový víkend, se v Lokti uskutečnil třináctý podnik seriálu Mistrovství světa v motokrosu. Pořadatelské žezlo se v Lokti po nejisté situaci v loňské sezóně udrželo na základě dohody generálního partnera závodu Sokolovské Uhelné a.s., Autoklubu ČR a pořádajícího AMK Loket. Jen díky tomu spatřila světlo světa smlouva s promotérskou agenturou YouthStream na další tři roky. V Lokti se tentokrát sešli jezdci z pětadvaceti zemí a hodně kosmopolitní bylo i prostředí kolem trati. Divácká kulisa byla lepší než v posledních letech a to i navzdory chybějícím zraněným hvězdám třídy MXGP Američana Ryana Villopota a úřadujícího mistra světa v této královské třídě, Itala Antonio Cairoliho. Kdyby bojoval o letošní titul Němec Max Nagl, který také před zraněním určitou dobu seriál vedl, jistě by Loketské Serpentiny ještě více praskaly ve švech i díky německým fanouškům. Přesto závodu za oba dny přihlíželo za celkem větrného, ale jinak optimálního letního počasí přibližně 23 tisícovek diváků! K jejich dobré informovanosti a atmosféře přispělo i kvalitní a výkonné závěsné ozvučení, které prý bylo slyšet až do Karlových Varů.

Celá tisková zpráva zde
online free course