MS juniorů v motocrossu ve španělském El Molar

Ve Španělském El Molar se ve dnech 17. – 18.7.2015 konalo MS juniorů v motocrossu. V nabyté konkurenci nejlepších jezdců ze čtyřiadvaceti zemí světa se naši junioři neztratili. Nejlepší čas při sobotním tréninku předvedl ve třídě 65 ccm Radek Větrovský a ve třídě „85“ skončil na druhé pozici Petr Polák.
Kvalifikaci třídy „65“ ovládl Maďar Kovács. Radek Větrovský obsadil třetí místo a Martin Venhoda šesté.
Ve třídě „85“ byl nejrychlejší Strubhart z Francie. Petr Polák se ztrátou 1.43 sekundy skončil šestý, Jiří Matějec osmnáctý a Daniel Stehlík skončil po těžkém úrazu devatenáctý. Radim Kraus se ztrátou 5.96 sekundy na prvního dojel čtyřicátý. Ve třídě „125“ se ve skupině „A“ kvalifikoval Jakub Terešák jako šestnáctý a Ladislav Kolaja byl dvacátý sedmý. Ve skupině „B“ se kvalifikoval Martin Vondrášek devatenáctým časem. 

Do nedělních bojů čeští reprezentanti nastupovali s maximálním odhodláním nechat na trati všechno a bojovali skutečně jako lvi.
První jízdu třídy „65“ s náskokem šestnácti sekund vyhrál Holanďan Karssemakers před Kovácsem z Maďarska. Náš Radek Větrovský měl hned v prvním kole pád, ale skvělou stíhací jízdou dojel na šestém místě. Martin Venhoda nebyl v neděli úplně ve své kůži, ale dřel a protnul cíl jako sedmý.
V druhé jízdě odstartoval Radek Větrovský kolem pátého místa, ale za dvě kola byl druhý a až do konce tvrdě dotíral na prvního Karssemarkerse z Holandska. Martin Venhoda skončil šestý. Po součtu obou jízd Radek Větrovský obsadil pódiové třetí místo a Martin Venhoda šesté.

Ve třídě „85“ neměl Polák zrovna ideální start a po kolizi se po prvním kole ocitl na třicátém pátém místě. Bojoval a tvrdě postupoval dopředu. V cíli mu patřilo jedenácté místo. Vyhrál Holanďan Dankers. Rakušan René Hofer, který startuje v českém mistrovství, skončil třetí. Jirka Matějec dojel dvacátý čtvrtý a Daniel Stehlík dvacátý sedmý.
Ve druhé jízdě odstartoval Petr Polák kolem pátého místa, ale za tři kola již vedl a suveréně ujížděl svým soupeřům. Bohužel nefunkční zadní brzda přinutila Petra zpomalit a tak se z vítězství radoval Francouz Strubhart. Jiří Matějec projel cílem dvacátý druhý. Celkově dojel Petr Polák na skvělém čtvrtém místě. V tak velké konkurenci je to obrovský úspěch! Jiří Matějec skončil dvacátý sedmý a Daniel Stehlík třicátý sedmý.
Honza Froněk to okomentoval: “ Máme tři reprezentanty, kteří dokáží s přehledem bojovat o absolutní umístění se světovou špičkou. Francouzi, Belgičané, Holanďané nám takovou kvalitu mohou jen závidět.“

Ve třídě „125“ se v konkurenci jednašedesáti jezdců dokázali kvalifikovat Jakub Terešák a Martin Vondráček. První jízdu vyhrál Francouz Renaux. Jakubu Terešákovi se nedařily starty. Skončil na dvacátém druhém místě a Martin Vondráček třicátý. Vítězství v druhé jízdě opět patřilo Renauxovi. Jakub Terešák bojoval a dojel na velmi slušném osmnáctém místě. Martin Vondrášek byl pak třicátý šestý.
Po celkovém součtu výsledků všech kubatur se mistry světa stali Francouzi před Velkou Británií a Australany. Našim juniorům patří osmá příčka a velké poděkování za skvělou reprezentaci Autoklubu a České republiky. 

Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
free online course
download karbonn firmware
Premium WordPress Themes Download

Sdílet