PAMK KLATOVY POŘÁDÁ ŘÍJNOVÉ RALLY

Jak již informoval Autoklub ČR, náhradní soutěž za odřeknutou příbramskou soutěž se uskuteční v původním termínu (tedy 2. – 3.10.2015) v okolí Klatov. Bude se jednat o jednoetapový podnik, o kterém budou bližší informace postupně přibývat na stránkách www.pamk.cz.

Neuplynulo ještě příliš času od ukončení 50. Rallye Šumava Klatovy a 24. Historic Vltava Rallye a už se před PAMK Klatovy staví nová výzva. Odřeknutí středočeské Rally Příbram zredukovalo domácí šampionát na pouhých pět podniků, což se Autoklub ČR rozhodl řešit jednáním se stávajícími pořadatelskými týmy o uspořádání náhradní soutěže. Pošumavský auto moto klub se po delší interní diskuzi rozhodl hozenou rukavici přijmout, na začátku října se tak budou opět po tratích na Klatovsku prohánět krásné soutěžní vozy.
„Jsme si vědomi mnoha starostí, které jsme si tímto rozhodnutím přidělali, přesto jsme výjimečnou nabídku k zorganizování nového podniku přijali. Ač termín je vskutku šibeniční, pokusíme se udržet laťku, kterou jsme si sami nasadili – minulé ročníky našich soutěží měly mezi jezdci i diváky většinou dobré ohlasy a o totéž chceme usilovat i tentokrát. Sice není čas na vymýšlení radikálních novinek třeba v podobě vytvoření nové rally kolem desítky kilometrů vzdáleného centra, přesto v žádném případě nehodláme například okopírovat trať ´Šumavy´. 
Rádi bychom požádali veřejnost o shovívavost a trpělivost, nečekají nás jednoduché týdny. Detailní informace budeme uvolňovat tak rychle, jak to jen bude možné, první dobrou zprávou ale je, že i přes dovolenkové období k našim žádostem obecní úřady přistupují poměrně vstřícně – tratě se tedy pozvolna začínají rýsovat. Vše je ale takříkajíc na pochodu a my zatím ani sami neznáme přesný název naší říjnové soutěže. Věříme ale, že jsme na jaře fanoušky ani závodníky nezklamali a přijedou k nám na podzim znovu,“ říká předseda PAMK Klatovy, Jiří Valenta. 
Informace o podzimní soutěži:
Termín: 2.-3.10. 2015
Forma: Jednoetapová soutěž pořádaná dle předpisů MČR v rally 2015
Trať: 7 RZ o celkové délce 70-80 km
Centrum a servisní zóna: Klatovy, Janovice
Zařazení a klasifikace: Mistrovství ČR v rally
Pohár pořadatele pro vozy dle regulí národního šampionátu HA, pro vozy dle regulí RSS a pro zahraniční účastníky
Rally legend s vozy dle platných regulí
Startovné: na úrovni sprintrally
Bodování MČR v rally: dle článku 1.4 Ročenky AČR 2015 včetně bonusů za hodnocení jedné etapy
Fotografie: Robert Balcar

Sdílet