Petr Pilát mistrem Evropy

Petr Pilát se stal mistrem Evropy pro rok 2015. V sobotním závodě v německém Hamburku skončil český freestyle motokrosař na pátém místě, což mu v celkovém pořadí stačilo na titul. Na druhém místě v sérii Night of the Jumps skončil Němec Luc Ackermann, který měl o sedm bodů méně. Na třetí příčce byl Francouz Brice Izzo. Pilátovi k prvnímu místu pomohl i zcela nový trik, který v Hamburku převedl poprvé.

„Je to téměř nepopsatelné, mám obrovskou radost. Ani jsem to nečekal. Jel jsem si to hlavně užít. Jednalo o první závod po zranění, nevěděl jsem, jak to skončí. Na motorce jsem neseděl dva měsíce,“ říkal Pilát, který se zranil v polovině března, když při tréninku spadl na řídítka a přivodil si silný otřes mozku a vnitřní krvácení. Nejen díky dietě, při které zhubl dvanáct kilo, se znovu dostal do formy. A v Hamburku předvedl svůj zcela nový trik.

„Rozhodčí ho ocenili, je to prý pecka, ještě ho nikdo neskočil. Název jsem ale zatím nevymyslel,“ dodává Pilát. A jak jeho nový trik vypadá? „Dám pravou nohu na přední blatník a vyjedu na rampu. Ve vzduchu musím s motorkou hodně škubnout a nohu nechám vpředu i po dopadu.“

V Hamburku se konaly dva závody. V pátek i v sobotu byl Petr pátý. Celkově se uskutečnilo sedm závodů mistrovství Evropy. Pilát se v nich pravidelně umisťoval vpředu na stupních vítězů. Kvůli zranění chyběl jednou, a to v Mnichově. 
Oficiální oslava titulu proběhne při akci – Pilníkovo pozdní odpoledne 10, která se uskuteční 11. července v Čerčanech. 

Pořadí ME (Night of the Jumps)
1. PETR PILÁT 96 bodů
2. Luc Ackermann (Něm.) 89
3. Brice Izzo (Fr.) 81
4. Remi Bizouard (Fr.) 74
5. Maikel Melero (Šp.) 73
6. Jose Miralles (Šp.) 64
11. LIBOR PODMOL 44
12. FILIP PODMOL 35

Sdílet