13 trofejí pro mistry zemí Zóny střední Evropy českým jezdcům. Ovládli i Pohár národů

Praha 13. 12. 2014: Francouz Jean Todt, prezident Mezinárodní automobilové federace FIA, se v pražském hotelu Marriot zúčastnil vyhlášení mistrů zemí Zóny střední Evropy. Předávání cen předcházelo představení osvětové kampaně „Nedej příležitost!“, na jejímž vzniku se podílela i FIA. „Bezpečnost na silnicích je a bude naším zásadním tématem,“ zdůraznil prezident Autoklubu ČR Roman Ječmínek.  

Poznámka: Kompletní seznam oceněných najdete v příloze tiskové zprávy. 

Kampaň „Nedej příležitost!“
Přimět řidiče všech věkových skupin, aby zdokonalovali své řidičské schopnosti a centra bezpečné jízdy-polygony nenavštěvovali jen kvůli smazání bodů, chce kampaň „Nedej příležitost!“, kterou Autoklub ČR odstartuje v průběhu ledna 2015. „Bezpečnost na silnicích je zásadním tématem, kterému se chceme výrazně věnovat. V první fázi jsme se zaměřili na zlepšování řidičských dovedností. Chceme, aby si i motoristé ověřili pravdivost rčení: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.“ řekl viceprezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček. 
Hlavní součástí kampaně jsou dva reklamní spoty, které se natáčely na konci srpna letošního roku v režii vynikajícího mladého režiséra a kameramana Tomáše Jelínka. Vedle spotů jsou připraveny také tiskoviny, webová stránka kampaně, prezentace na sociálních sítích a další. Celá kampaň vznikla díky podpoře z grantu Mezinárodní automobilové federace FIA ve výši 30 000 EUR. 


Obce jako partneři při pořádání rally
„Manuál pro obce“ je dalším počinem Autoklubu ČR v oblasti zvyšování bezpečnosti motoristických soutěží. Dvacetistránková brožura má za cíl seznámit lidi v zastupitelství a v radách obcí se základními postupy pro případ, že právě přes jejich město, čtvrť nebo vesnici, vede trať sportovního podniku. „ Příručka obsahuje vysvětlení základních pojmů z dotčené problematiky, ale i celou řadu praktických příkladů toho, s čím vším se obce v této oblasti mohou potkat,“ vysvětlil ředitel služby dopravní policie Tomáš Lerch a dodal: „Začali jsme ji používat už v této sezóně a máme zatím ze strany obcí velmi příznivé reakce.“  Brožurku vydalo Ministerstvo vnitra a kromě Autoklubu ČR a Policie ČR se na její přípravě podílelo také ministerstvo dopravy. 

Na zvyšování bezpečnosti jezdců i diváků při motoristickém sportu a hlavně v rallyových soutěžích pracuje Autoklub ČR dlouhodobě. „Bezpečnostní opatření jsme v poslední době výrazně posílili. Systém se snažíme nastavit tak, abychom v nejvyšší možné míře minimalizovali nejrůznější pochybení. Motosport s sebou ale nese určitou míru rizika vždy, s tím je třeba počítat. O to důležitější je maximálně dodržovat všechna bezpečnostní opatření,“ připomněl Jan Šťovíček.
Fotogalerie 
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
udemy course download free
download mobile firmware
Download Nulled WordPress Themes

Další informace

/dokument/7097-kompletni-vysledky-jednotlivych-disciplin-zony-stredni-evropa.h

Sdílet