Po víkendovém motoskijöringu v Dobřanech známe letošní mistry

Na trati U hradu v Dobřanech v Orlických horách se mělo 24. února 2018 rozhodnout o nových motoskijöringových mistrech „Orion-Shiva KTM Cupu 2018“. Ale nakonec to bylo všechno jinak.

Přejmuto bylo celkem 18 dvojic do závodu. Jezdci absolvovali trénink, při následné rozpravě měli připomínky k trati. Hlavně se obávali o své lyžaře, protože se z trati uvolňovaly kameny. Po hlasování jezdců byl tak závod (poprvé za dvacetiletou historii MČR v motoskijöringu) zrušen. A tak výsledky Mistrovství ČR platily po 2. odjetém závodě v Rudníku.
Pro jezdce MČR, kteří měli zájem, byl zorganizován volný závod. Do něho nakonec nastoupilo 8 dvojic. Po 3 kvalifikačních jízdách následovalo finále. Tam si nejlépe vedli Kylar s Majvaldem, když vedli od 2. kola až do cíle.

1. František Kylar –Tadeáš Majvald, Orion Racing Team-AMK Letohrad, Husqvarna 510 4T, 5:37,91
2. Vlastimil Strašík – Miroslav Chovanec, SMS motokrosu Morava, Honda 450 4T, 5:39,46
3. Martin Černý – Pavel Rychtařík, Automotoklub v AČR Dobřany, Suzuki 450 4T, 5:47,92
4. Zdeněk Vetešník – Jaroslav Procházka, SK Drak Dalečín z.s., Gas Gas 300 2T, 5:51,05
5. Pavel Křížek – Jan Kopecký, SMS motokrosu Pardubice, Honda 250 4T, 5:54,96
6. Pavel Šmahel – Jan Kopecký, SMX Racing Team Rudník, KTM 350 4T, 6:21,56

Po závodě byli vyhlášeni nejúspěšnější jezdci. V MČR obhájili mistrovský titul bratři Šrolerové. Za nimi skončili se ztrátou 6 bodů Lukáš Mohaut s Václavem Hotovým a Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem. Jako skokani roku 2018 byli vyhodnoceni František Kylar s Tadeášem Majvaldem a jako nejlepší pořadatelé pak Horní Město, Rudník a Dobřany v Orlických horách. Byla škoda, že letošnímu seriálu příliš nepřálo počasí, protože 3 závody musely být odvolány úplně.

Autor: Josef Vašíček