Letošní vrchařská Evropa odstartovala v St. Jean du Gard

První závod letošního seriálu Mistrovství Evropy závodů automobilů do vrchu je za námi, 7 českých jezdců bojovalo na jihu Francie o evropské body, Ital Faggioli opět neporažen. Pětikilometrová velmi technická trať vedoucí z městečka St. Jean du Gard do sedla Col St. Pierre, na které jezdci překonávají převýšení 341 metrů, hostila druhý aprílový víkend první závod letošního seriálu Mistrovství Evropy. A aprílové bylo během závodu i počasí, které jezdce (i pořadatele) potrápilo opakovanými přeháňkami.

V kategorii I cestovních vozů se na start závodu postavilo celkem 5 českých jezdců. Na evropské kopce letos po delší pauze opět vyrazil Tomáš Vavřinec s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX skupiny N. V St. Jean vybojoval po technických problémech čtvrté místo, skupinu vyhrál mladý srbský jezdec Nikola Miljkovič, také na Mitsubishi Lancer EVO IX. Tři čeští jezdci odstartovali do závodu ve skupině A, nejlépe si vedl Jaromír Malý, který po vyrovnaném souboji obsadil s jednosekundovým náskokem před Lukášem Vojáčkem stříbrnou příčku. Z vítězství v „Áčkách“ se radoval Rakušan Christian Schweiger, všichni tři startují s vozy Mitsubishi Lancer EVO IX. Čtvrté místo ve skupině A pak obsadil Zdeněk Kmínek s Renaultem Clio. Novou techniku na evropských kopcích představil Martin Jerman, který pro letošní sezonu připravil atraktivní vůz Lamborghini Gallardo skupiny GT. Zatím si na novou techniku zvyká a společně s techniky vychytává mouchy nového vozu, z Francie si ale veze
body za 3. místo ve skupině.
Kategorie II sportovních vozů čítala na startu pouze 2 české jezdce. Naše barvy zde ve skupině E2-SH hájili Vladimír Vitver na voze Audi TT-R DTM a Jiří Los na Mitsubishi Lancer EVO IX. Úspěšnějším z této dvojice byl na jihu Francie prvně jmenovaný, který obsadil druhé místo ve skupině, kdy zaostal jen cca 3,5 sekundy za vítězným italem Giulianim. Jiří Los si z Francie odváží bronz a mnoho cenných zkušeností z prvního ostrého závodu se zcela novým vozem. Skupinu E2-SS vyhrál Ital Christian Merli na Oselle FA30, sportovní prototypy (i absolutní pořadí) jako tradičně ovládl jeho krajan a několikanásobný Mistr Evropy Simone Faggioli s prototypem Norma M20 FC.

3. Weber Christophe (F/Dallara) 5:53,211
Dalším závodem seriálu Mistrovství Evropy je již o tomto víkendu tradiční podnik na rakouském Rechbergu